کد خبر: ۴۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
خبرها از نهایی شدن خرید هواپیما از شرکت ایرباس و همین طور قرارداد با پژوی فرانسه حکایت دارد.
به گزارش موج 24 ،شرکت هواپیماسازی ایرباس متعهد شده در سریع ترین زمان هواپیماها را در اختیار ایران قرار دهد . گفته می شود خرید هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک است که کشورمان متعهد می شود در مدت ده سال پول هواپیماها را پرداخت کند.
تعداد این هواپیماها بیش از صد فروند است که ایرباس باید تا چهار سال همه هواپبماها را در اختیار ایران قرار دهد. 
گفته میشود انوا ع هواپیماهای غول پیکر و سبک در قرارداد وجود دارد که قرار است سه فروند از هواپیماهای آ سیصدو هشتاد غول پیکر با پانصد و پنجاه و پنج صندلی قبل از سال نو در اختیار ایران قرار خواهد گرفت . همه هواپیماهای تحویلی به ایران نو خواهد بود.
قرارداد با پژو سیتروئن هم نهایی شده و قرار است بلافاصله پس از امضای ان کار مشارکتی دو شرکت ایران و فرانسه آغاز شود. در این قرارداد سه نوع خودروی دویست و هشت ، دوهزار و هشت و سیصدو یک قرار دارد که قرار است دو شرکت در ایران شرکتی با نام جدید را با سهم هرکدام پنجاه درصد با نامی جدید تاسیس کنند و سی درصد محصولات را صادر و بقیه در بازار ایران به فروش برسد. 
تولید خودرو براساس این قرارداد از اردیبهشت نودو شش اغاز می شود که در سال این شرکت جدید دویست هزار خودرو تولید و روانه بازار خواهد کرد.
سهم سرمایه گذاری هر شرکت در این قرارداد چهار صد میلیون یورو مشخص و نهایی شده است .با این شرایط گفته میشود هنوز تکلیف قرار داد رنو مشخص نیست و دو طرف نیاز به گفتگوی بیشتری دارند و در این باره امروز قراردادی ممکن است امضاء نشود تا رضایت هر دو کشور جلب شود . براساس گفته ها سهم هر کشور در سرمایه گذاری شرکت رنو و بهره برداری و فروش ان در بازار یکی از بزرگترین مشکلات پیش پای رنو قرار دارد .
برچسب ها: هواپیماسازی
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: