کد خبر: ۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۷
ارتش و کمیته های مردمی یمن هفت خودروی زرهی نیروهای متجاوز را که از منطقه الصبیحه در تلاش برای نفوذ به منطقه «باب المندب» در استان تعز بودند، منهدم کردند.

به نقل از شبکه المسیره، در این عملیات دهها نفر از متجاوزان و مزدوران آنان به هلاکت رسیدند.

در این حال سخنگوی دولت مستعفی یمن امروز پنجشنبه ادعا کرد: نیروهای طرفدار دولت مستعفی و نظامیان کشورهای عربی که از آنان حمایت می کنند، کنترل تنگه باب المندب بین دریای سرخ و خلیج عدن را از دست مبارزان انصارالله خارج کردند.

پایگاه اینترنتی شبکه المنار به نقل از منابع نظامی یمنی هم گزارش داد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در عملیاتی در استان مأرب 55 نفر از نیروهای متجاوز و مزدوران را کشته یا زخمی کردند. در این عملیات 8 خودروی نظامی و 5 زره پوش هم منهدم شدند.

 وزارت دفاع یمن اعلام کرد ارتش و کمیته های مردمی این کشور بندر جیزان عربستان سعودی را با موشک «النجم الثاقب» هدف قرار دادند.

شبکه المسیره نیز گزارش داد: جنگنده های سعودی یک مسجد را در «جمعه بنی بحر» در ناحیه ساقین استان صعده تخریب کردند.

المسیره افزود: آمار قربانیان جنایت آل سعود در هدف قرار دادن بازار آل مقنع در شهر منبه به 90 شهید رسید.

شبکه  تلویزیونی العالم هم به نقل از منابع یمنی اعلام  کرد: بر اثر بمباران جنگنده های سعودی در منطقه « جمعه بنی بحر» در ساقین در استان صعده سه منزل تخریب و ویران شد.

المسیره در گزارشی دیگر اعلام کرد: جنگنده های سعودی یکی از پایگاههای خود را در نقطه درگیری نیروهای یمنی و ارتش سعودی در الخوبه جیزان بمباران کردند.

سخنگوی انصارالله یمن با بیان اینکه این جنبش تاکنون تلاش کرده است تا باب المندب را خارج از دایره درگیری ها نگه دارد، گفت: امروز دشمن می خواهد در این منطقه آتش جنگ بر پا کند.

وی افزود: دشمن مسوول نتایج بروز جنگ و درگیری در باب المندب است و جامعه جهانی باید به این موضوع آگاه باشد.

شبکه المسيره از دعوت کميته عالي انقلاب يمن از مردم براي حضور در راهپيمايي عصر جمعه خبر داد . اين راهپيمايي به منظور محکوميت جنايات عربستان، تاکيد بر ادامه مقاومت و ابراز همبستگي با قربانيان حادثه منا برگزار مي شود


sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نام:
ایمیل:
* نظر: